Teknolojinin verdiği zararlar

Bugünkü makalemizde teknolojiye farklı bakış açımızı göstermek istiyoruz.

Herzaman teknolojiyi yakından takib ederiz ve siz değerli ziyaretcilerimeze aktarmaya çalışırız kısaca teknolojinin verdiği zararlardan bahsetmek istiyorum aslına bakarsanız teknolojinin gerek insanlara gerek hayvanlara doğaya kısacası tüm canlılara verdiği zarar’ı saymaya kalkarsak uzun bir makale olur.

Küresel ısınmanın altında yatan sebep sanayi devrimi ile artan .Burdan da şu yorum çıkıyor insanlar konforuna konfor kattığı sürece teknoloji zarar vermektedir.Bakın önceden yaya veya atlarla uzun yolculuklar yapardık şimdi araçlar ile ama arasındaki en büyük fark biri çevreyi kirletiyor biri kirletmiyor İnsanları tembelliğe itiyor. Daha çok insan ölüyor (savaş teknolojileri- radyoışın ışıkları) Doğa zarar görüyor. İşsizlik artıyor (sanayide robotların kullanımı) bunlar kısaca özetdi şimdi cep telefonu insanlara oldukca zararlı bir cihaz ancak fazgecilmezlerdendir konuşma esnasında cep telefonu insan beynindeki hüçleri çok hızlı bir şekilde ölmesine sebeb oluyor matematiksel bir hesapta hesaplarsak 4 saat 57 dk cep telefonu görüşmesi yapan bir insan beyin kanaması gecirme riski 100% 99’dur. Kısaca teknolojiyi nekadar kullanmayı sevsekte kötü yanlarını unutmamamız gerekiyor.

“Teknolojinin verdiği zararlar” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>