Teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir

Bundan önceki yazımızdada teknolojinin zararlarına dair söylevlerimiz olmuştur ancak hep istem dışı atıklardan teknolojoninin radyografaksil zararlarını ortaya koymuştuk şimdi iste anlatacağımız insanların teknolojiyle uğraşdıkları zaman çıkan olumsuz etkiler nelerdir gelin görelimki zararları nedir.

Teknolojinin zararları

1) Teknolojik aletlerin bir kısmının zararlarının yanında yararları da vardır ancak; Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının hala bir yararı bulunamamıştır. Şu an bile dünyada 27000 nükleer silah var ve bunlardan 4000’i her an harekete geçebilir.

2) Çernobil kazası, radyasyon yayan cep telefonları, teknolojinin büyük icatlarından biri olan sigara nedeniyle teknoloji, kurbanlarını tedavi etmekle zaten yükümlüdür. Ancak günümüzde uygulanan kemoterapi bir çok tedavi yöntemi hastalığın kendisinden daha kötüdür.

3) Bir çok çocuk ve yetişkin bilgisayar karşısında fazlasıyla zaman geçirmektedir. Bunun sonucunda da bel fıtığı, boyun fıtığı, bel ve boyun ağrıları, obezite gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Teknoloji bu hastalıkları tedavi edebilse de hastaların çektiği acıların bedeli asla ödenemez.

4) Çıkan bir çok yeni ürün bize kültürümüzü unutmuştur. Fast food adı verilen hızlı yemekler yüzünden, Türk mutfak kültürü büyük zararlar görmüştür. Teknoloji sayesinde dilimize yeni giren, ve MSN’ce konuşulan sözcükler Türkçe’mizi bozmaktadır.

5) Teknoloji yüzünden fabrikalarda çalışan bir çok insan işsiz kalmıştır. Ayrıca yine teknoloji yüzünden, nalburluk, kabavçılık, kunduracılık gibi bir çok meslek unutulmuştur.

6) Gezegenimizin en büyük sorunu olan Küresel ısınma felaketine teknoloji sebep olmuştur.

Teknolojinin faydaları ile ilgili:

TEKNOLOJİNİN YARARLARI- canlı yayından maç izlemek, yattığın yerden mesaj çekmek, önemli bir anında banka işlemlerini internetten yapmak, önemli bir video klibi veya şarkıyı bluetooth ile arkadaşından almak ani su ısıtıcı şofbenle banyo yapmak.

“Teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir” üzerine 3 düşünce

  1. Sevgili okuyucu arkadaşlar Ben kendimi bir örnek olarak verecek olursam yaptığım iş gereği cak faal bir insandım hargün düzenlibirşekilde çalışıyordum sonradan çıkan bilgisayar sevdası 120 kiloya cıkmama neden oldu artık bedensel çalışma olmadığı için bilgisayar başında günde 18 saat çalışıyorum son beş senedir vay halime diye kendime kızıyorum yay gibi olan kaslarım artık yumuşamaya başladı bunun sebebi bilgisayar emin olun durum çok kötü yorum yazan arkadaşlara teşekkür eder okuyucularımıza saygılarımızı sunarım.

  2. bu ne biçim seydir kardesim boğarım szizi orospularrrr…!!!
    yazan ve yapan.berke ve aleyna

  3. bakın aleyna ve berke bu hiç adil değil teşekkür edeceğinizde küfür edin yok ya adındır senin o küfür biryerine girecek!!! (bir daha küfür edersen ki umarım etmezsin ben seni boğarım!)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>