Sağlık ve teknoloji

Yirminci yüzyılda bilim adamlarının sağlık alanında teknolojiye ne derece önem veriyorlar onu anlatmaya çalışacağız. Teknoloji deyince zaten akla ilk gelen teknolojinin tanımı yani insan hayatını kolaylaştıran ve kolaylığı rahat bir şekilde yapabilmesini sağlayan bu isme teknoloji denmektedir.

Şu anki günümüzde sağlık alanında teknolojiye ne derece önem veriyor anlatmaya çalışacağız. sağlık alanında kullanılan teknolojik araçlara verilmiş önemi ve sağlık alanında tıp dünyasında gelişen teknolojinin nerelere kadar geldiğini ve ne derece önemini anlatmaya çalışacağız.

Hepimizin bildiği gibi su anki çağımızda çoğu hastalığın devası bulunduğu gibi de hastayı ayakta tutabilmek için teknolojik araçlar geliştirilmiştir.Bununla birlikte şunlarıda sıralayabiliriz elektro kalp pili, yapay insan uvuzları, yapay deriler, insan suni damarı gibi vs.. bir çok sayamadığımız teknolojik araçları günümüz teknolojisinde görmekteyiz.

Teknolojinin sağlık alanında ne kadar çok ilerlediğini ve bu ilerlemenin günümüz insanına ne tür fayda sağladığını görmekteyiz.

Sağlık yaşamımızın belli evrelerinde mikro radyasyon ile etkilenir. Sağlığı tehdit  eden türlerin sıklığı, türü ve etkinliği organ veya sistemleri az veya çok fonksiyonlarından alıkoymaktadır. Nihayetinde yaşamın evrenlerinden kaynaklanarak insanlar hastalanır ve ya sakat kalırlar. Ya da yaşamını yitirir.

Günüzümüz teknolojisi her türlü hastalığın belki üstesinden gelebilir fakat şunu unutmamalıyızki insan ömrünün yetdiğince yaşar ve ahrete intikal eder. Yani teknoloji sadece var olan hastalığın üstesinden gelir ölüme çare bulamazlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>