nüfus kayıt örneği sorgulama

Nüfus il müdürlüğüne bağlı tc no nüfus kayıt örneği sorgulama işlemi yapabilmek için aşşağıdaki yönergelere uyarak işlem yapınız aksi takdirde işlem gercekleştirilemez.

T.C. Kimlik No Sorgulama. T.C. Kimlik No Doğrulama. Yabancı Kimlik No Sorgulama. Yabancı Kimlik No Doğrulama. Mavi Kart (Eski Pembe Kart) Yabancı Kimlik No
tckimlik.nvi.gov.tr/

Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi nedir, proje kapsamında günümüze değin yapılanlar. .. Devamı · Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS)
www.nvi.gov.tr/

Nüfus ve Kimlik Bilgileri hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yabancı Kimlik No nedir ?
Yabancı Kimlik No, onbir (11)  haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait ikamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş kimlik numarasıdır.

Kimlik Bilgileri Nasıl Sorgulanır?

Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü’ne ait yukarıdaki ilgili bağlantıya tıklayararak açılan sayfada ‘TC Kimlik No Sorgulama Formu’nu Nüfus Cüzdanı bilgilerinizle birebir aynı doldurunuz ve ‘TC Kimlik No Sorgula’ tuşuna tıklayınız. (Büyük harfle yazmaya özen gösteriniz.)

T.C. Kimlik numarası bilgilerimi bulamıyorum, ne yapmalıyım ?

TC. Kimlik No sorgulama formuna bilgilerinizi Nüfus Cüzdanınızda olduğu gibi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra hala bulamadıysanız;
Nüfus cüzdanınızın nüfus kayıt bilgilerinde yazdığı üzere kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız halinde tarafınıza gerekli bilgiler verilecektir.

T.C. Kimlik No bilgilerimin bir kısmı yanlış, ne yapmalıyım?

Kayıtlı olduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğü‘ne başvurmanız gerekmektedir. (Nüfus müdürlükleri, nüfus kütüklerinde kişiye ve haneye ilişkin kimlik bilgilerini kayıt altında tutarlar. Ancak bazen nüfus kütüğünden bilgisayar ortamına geçişteki hatalardan dolayı nüfus kayıt bilgileriniz yanlış olabilir. Şayet nüfus kütüğünde de kayıt yanlış ise tek yapmanız gereken iş avukat tutmak ve nüfus kaydının düzeltilmesi davası açmanızdır. Bu konuda daha fazla bilgi için www.hukuki.net sitesini inceleyiniz.)

TC Kimlik No, MERNİS ve KPS bilgileri :

MERNİS: Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi. Amacı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birer TC kimlik numarası verilerek, Nüfus kayıtlarının bilgisayar ortamına aktarılması ve Merkezi Nüfus Veri Tabanının kurulmasını gerçekleştirmektir. Mernis projesi Ekim 2000 yılında tamamlanmıştır. Bu tarihten sonra alınan nüfus cüzdanlarında vatandaşlık kimlik numarası yazmaktadır.

KPS: Kimlik Paylaşımı Sistemi. Kimlik Paylaşım Sistemi veri tabanındaki kimlik bilgileri Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır.

KPS sayesinde aşağıdaki temel sorgulamalar yapabilmektedir:

 • T.C. Kimlik Numarasına karşılık kişi kimlik bilgileri sorgulama
 • T.C. Kimlik No ile ilgili kişinin açık kaydındaki kişi bilgileri sorgulanmaktadır.
 • Kişi kimlik bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulama
 • Kişinin adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve cinsiyeti gibi bazı bilgilerine karşılık T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.
 • Nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık kimlik bilgileri sorgulama
 • Kimlik Paylaşım Sisteminden kişinin nüfusa kayıtlı olduğu ilçe, cilt, aile sıra no, birey sıra no bilgilerine karşılık kişi bilgileri ve T.C. Kimlik No sorgulanmaktadır.
 • Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama
 • T.C. Kimlik No veya nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık Nüfus Kayıt Örneği olaylı (vukuatlı nüfus kaydı denilmektedir) veya olaysız olarak sorgulanabilmektedir.

“nüfus kayıt örneği sorgulama” üzerine 5 düşünce

 1. merhabalar benim babam 1981 yılında öldü ama şimdi nuusta maaş alıyor gözüküyor ben bunu nasıl öğrene bilrim bana bilgi verirseniz memnun olurum

 2. MERHABA
  Ben yurt dısından muracaatta bulundum nufus cocuklarımın cuzdanı ıcın fakat su an Turkıye deyım Nufus kayıt ornegınde cocukların kayıtları gorunuyor fakat buradan nufus cuzdanı alamıyorum.
  Nasıl bır yol takıp etmem lazım nufus mudurlugunden nufus cuzdanı alabılmek ıcın
  tesekkur ederım

 3. benim 6 kardaşim var nüfus ksyıtlarına göre ben dahil 8 kardeş oldoğumuz görünüyor . annemin babamın haberi olmsdığı sözde bir kardeşimiz doğmuş kısa bir süre sonra ölmüş görünüyor nasıl bir yalnışlık olduğunu öğrenmek öğrenmek istiyorum

 4. babamın babası 1963ler de 6.7yaşında kıbrıstan getirilmiş .tarsus nufus müdürlügünden kimlik veriliş.dedemin adı ömer işegüven.dedemin babasının adı mustafa işegüven .benim dedemin kıbrıtan geldiğini örenmek istiyorum dedem vefat edeli 20sene olmuştur. kıbrısta akrabalarımızın oldunu öğrendim ama onlar balantı kuramıyorum.bana bu konuda yardımcı olmusunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>